ارسال شده توسط :

ادمین

منبع :

پرتال جامع شهرستان ارسنجان

زمان ارسال :

شنبه,16 اردیبهشت 1396

سند چشم انداز

توسعه ارسنجان

انتخابات96

کم کاری دیگر کافی است

سند چشم انداز توسعه شهر را تهیه کنیم

سند چشم انداز توسعه، سندی است جهت تبیین افقی ، برای توسعه شهر در زمینه های مختلف فرهنگی، علمی، اقتصادی، ورزشی و اجتماعی. آنچه مسلم است این است که با وجود یک سند چشم انداز توسعه کارآمد و کارشناسی شده، مسئولان و مدیران شهر توانایی برنامه ریزی دقیق تر، تخصیص بهینه منابع، اولویت بندی صحیح اهداف و مشکلات شهر را دارا می باشند.
پرتال جامع شهرستان ارسنجان:

اگر روند توسعه شهرمان را از سال 1375 به این طرف نگاه کنیم ، بهبود چندان زیادی در اوضاع شهر به چشم نمی خورد . قدم هایی برداشته شده است اما یا ناتمام مانده ویا بی فایده بوده و یا هنوز در حال انجام است. لذا دیگر فرصت سوزی ها باید تمام شود و قدم های بزرگی را برای توسعه شهرمان برداریم. اگر چند مدتی را در خارج از شهر گذرانده باشید،زمانی که از ارسنجان صحبتی به میان آورده می شود کمتر کسی است که آشنایی ای با ان داشته باشد . شهری که دارای قدمت زیادی است ، در دامان آن نویسندگان،شاعران و کتاب القران زیادی پرورش یافته اند ،شهر ایمن معرفی شده است ، محصولات کشاورزی و رب انار آن معروف است و ... 

یک مثال ساده ، شهرستان میمند ویا قمصر کاشان که به همان کوچکی ارسنجان هستند اما تکیه شان بر تک محصول گلاب و گلابگیری است . از همین قبل نیز هر ساله جشنواره بزرگی را راه اندازی می کنند که علاوه بر بعد اقتصادی دارای بعد اجتماعی زیادی می باشد. از طرفی شهر دارای طبیعت بکر و نایابی است که می تواند آدم های زیادی را برای گردش و گردشگری جذب خود کند . آثار تاریخی موجود و ... 

لذا بهتر است دست به کار شویم و با تهیه یک طرح چشم انداز ، آینده ای را ترسیم و مطابق برنامه زمانبندی برای توسعه شهرمان گام برداریم.

با برنامه ریزی و تدوین سند چشم انداز شهر، سیاست های کاری شهرداری و شورای اسلامی شهر هدفمند خواهد شد و در این راستا می توانیم در تمام ابعاد رشد توسعه شهری قدم برداریم.

با تشکیل کارگروه تدوین سند چشم انداز شهر با حضور اعضای شورای اسلامی شهر و کارشناس استانداری و همچنین کارشناسان واحدهای مختلف شهرداری می توان سند توسعه شهر را تهیه نمود . سندی که کامل و جامع باشد تا بتواند به عنوان برنامه راهبردی برای آیندگان نیز قرار گیرد. بی شک تدوین یک سند چشم انداز سهم مهمی در ایجاد تلاش و فعالیت برای آبادانی شهر دارد و حرکت در مسیر تعیین شده ما را به نتیجه مطلوب می رساند. سندی که بر پایه توانایی ها و استعدادهای شهر ارسنجان ترسیم و تدوین شود که می تواند با مشارکت مردم به اهداف والایی برسد و حضور شهروندان در عرصه سازندگی می تواند عاملی مهم در توسعه شهری باشد که نیازمند کار و برنامه ریزی دقیق برای رسیدن به هدف مورد نظر است. سند چشم اندازی که می تواند چهارچوب فعالیت های مسئولان را در مدت زمان مشخص تعیین کند و نیازها و آرزوهای مردم این شهر در آن گنجانده شود و شهر را به جایگاهی برساند که در شأن این مردم شریف باشد. 

از کاندیداهای شورای شهر می خواهیم تا برنامه شان را در این رابطه ارائه نمایند.

.
نظرات و یادداشت ها
افزودن نظر جدید
نام و نام خانوادگی:
ایمیل:
متن پیام:تصویر فوق را وارد کنید


همایش "چگونه به همسرم عشق بورزم" با حضور زوج های آموزش دیده در مرکز بهار نکو وعلاقمندان مباحث مهارت های زندگی، در شهرستان ارسنجان ،برگزار شد.
کمیته بین بخشی بیماری های غیرواگیر، با حضور نمایندگان ادارات سهیم در سلامت مردم، در دفتر رییس مرکز بهداشت ارسنجان، برگزار شد .
طی 10 روز حضور تیم سیار دندانپزشکی در مناطق محروم شهرستان ارسنجان، 303نفر از خدمات این تیم بهره مند شدند.
تابلوهای هشدار دهنده عبور حیات وحش در کریدور ها و مناطق حساس در مناطق تحت مدیریت محیط زیست ارسنجان نصب شد.
مشتی محمد امسال در مزرعه‌اش گندم خوبی به عمل آورده است و نسبت به هر سال پیش‌بینی برداشت محصول بیشتری می‌کند. وقتی با او صحبت کردم متوجه شدم که نگران است این گندم مازاد به قیمت خوب به فروش نرسد و روی دستش بماند.